loading...

Lekure e thate dhe e lodhur

Shkaqet e nje lekure te thate dhe te stresuar mund te jene te shumta:lodhja stresi menyra e qendrimit drejt diellit,perdorimi i detergjenteve shume agresive dhe irritues,ndjeshmeria, e keshtu me  rradhe.Per te luftuar keto probleme te bezdiseshme ,aplikoni cdo dy jave kete maske natyrale me baze mjalti,qumeshti e mielli.Te shikojme se si mund ti pergatisim e perdorim ato ne pak hapa. vazhdo te lexosh


Nevoijtet
2 luge mjalte
2luge miell
dy luge qumesht

Si te pergatisim masken per lekure te thate dhe te stresuar (lodhur)
merrni nje ene dhe ne te hidhni te gjithe perbersit ,perzijeni deri sa te perftohet nje mase homogjene .
Me ndihmen e nje peneli shtrini masen homogjene  ne pjesen ku do te donit qe te trajtohet ,fytyre , qafe trup .
Lereni te veproje per15-20 minuta ,shplahuni me uje me temperature konstante  e te bollshem 
loading...