Nje nga kurat me te mira popullore ,per rruget urinare

Mustaqet e misrit  ofrojne një qetësues dhe diuretik shumë te mire e energjik, dhe edhe nese mund te perdoret ne periudha të zgjatura kohe nuk shkakton efekte anësore. Një nga mjetet  më të mira popullore diuretike acideve oxalice, fosfatike dhe me veprim të butë, por të qëndrueshem.
loading...
mustaqet e misrit janë përdorur në rastet e etheve akute, gurët në veshka dhe gurët e fshikëzës, inflamacionin e fshikëzez se urinës dhe zhavorrit{ reres} fosfatike, dhimbjes se barkut , veshkave,
Gjithashtu eshte  e dobishme kundër arteriosklerozës.

Aplikacioni
Zieni mustaqet  e misrit: 
lerreni te vloje  per 10 minuta një grusht mustaqe misri  të thata në një litër ujë, lereni re kulloje edhe për 10 minuta te tjera .
Pini 4 gota në ditë para ushqimit.
loading...