1/16/2014

Maske per trupin me sheqer dhe mjalte

Përbërësit: 

-1 Lugë çaji sheqer 

-2 Lugë mjaltë 

-3 Lugë vaj ulliri ose bajame ëmbël 


Përgatitja: 

perzijeni  sheqerin  dhe vajin bashke , pastaj shtoni mjaltën  dhe trazojini mirë. 

Të gjithe perziersit e trupit duhet të zbatohet me një masazh të butë pas dushit ,  me lekure te lagësht, pastaj shperlahet me uje te ngrohte  me ujë të ngrohtë. 

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments
Item Reviewed: Maske per trupin me sheqer dhe mjalte Rating: 5 Reviewed By: MEDIA CREATION