Maska qe ben te shkelqeje floket e thate

Ngjyra, klor, shampo agresive ...flokët vuajnë , dhe thahen

Zgjidhja: 
Një maskë ushqyese me fruta, e pasur me fibra dhe vitamina. 
Përbërësit: 
Një mango 
Një pjeshke apo kajsi 
2 lugë vaj ulliri ekstra të virgjër 
Një got kos të thjeshtë 
Një lugë muesli pa i shtuar  sheqer   {muesli është një përzierje e drithërave me fruta të thata zakonisht hahet gjatë mëngjesit. Ajo mund të konsumohet sic eshte , por është e rekomandueshme qe të shoqërohet  me qumësht, kos ose qumësht soje. Konsumi i tij është jashtëzakonisht popullor në vendet gjermanisht-folëse dhe Zvicër, nga e ka dhe prejardhjen  ndryshe konfleksa.  } 
Receta: 
Përzieni  frutat me kos dhe muesli, shtoni vajin e ullirit dhe aplikojeni përzierjen në flokë. lereni per te pakten   30 minuta. Shpëlani  me  uje te bollshem dhe lerini te thahen floket vete pa ndihmen e tharses se flokeve 

Nessun commento

BEJ NJE KOMENT ,KJO DO TE SJELLE PERMIRESIMIN E SHERBIMIT TONE

loading...